Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2018 r. otrzymaliśmy 26 123,90 zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Stich odnalazła zaginionego
mężczyznę podczas akcji w Błotnicy, 19 września 2017r. więcej informacji...
Speed odnalazł zaginionego
mężczyznę, którego poszukiwaliśmy 28 września 2018r w Dłużcu więcej informacji...
Współpraca z UP we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy obejmie opieką weterynaryjną psy naszej jednostki. więcej informacji...
A A A

Zimowe szkolenie w Szpindlerowym Młynie


Są wydarzenia, które na stałe znalazły miejsce w naszym ratowniczym kalendarzu - wydarzenia, na które czekamy cały rok. Jednym z nich jest cykliczne szkolenie organizowane przez Davida Hynka z HZS pardubického kraje w Szpinlerowym Młynie.

W dniach 2 - 4 marca 2018r., ponownie gościliśmy w remizie Hasiči města Špindlerův. W sobotę wspólnie z przyjaciółmi z SGPR PSP Wałbrzych oraz z GRS OSP Łódź Jędrzejów mieliśmy okazję zmierzyć się z wyzwaniem, jakim dla naszych psów jest poszukiwanie osób zaginionych w warunkach dużego zaśnieżenia. Wspaniała atmosfera, prawdziwie bajkowa sceneria wysokich partii Karkonoszy i słoneczna pogoda nie pozwoliły odczuć nam siarczystego mrozu, jaki wskazywały w tych dniach termometry.

Drugi dzień ćwiczeń poświęciliśmy na doskonalenie umiejętności pracy na gruzowisku. Ruiny opuszczonego hotelu w Szpindlerowym Młynie okazały się doskonałym poligonem do przećwiczenia rozmaitych epizodów poszukiwawczych dla naszych psów.

Davidowi dziękujemy za organizację, Hasiči města Špindlerův Mlýn (JPO II) za gościnę, a wszystkim uczestnikom za niepowtarzalny klimat ćwiczeń.