Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2016r. otrzymaliśmy 22 995,76zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Tolek odnalazł zaginioną kobietę
podczas akcji ratowniczej w Rzeszówku, w nocy 13 na 14 sierpnia 2016r. więcej informacji...
Zespół na quadzie odnalazł
zaginionego 19-lata w nocy z 17 na 18 sierpnia 2016r. Pomoc przyszła w ostatniej chwili więcej informacji...
Pies ratowniczy ORLEN
Projekt OSP JRS, PKN ORLEN SA oraz Fundacji ORLEN – DAR SERCA więcej informacji...
A A A

Wspólne ćwiczenia z GRS OSP Starówka i GRM PCK Wrocław


Na zaproszenie GRS OSP "Starówka" ratownicy naszej jednostki wraz z psami oraz ratownicy GRM PCK Wrocław wzięli udział w ćwiczeniach ratowniczych, które odbyły się 16 listopada 2016r. w przygotowanym do wyburzenia budynku w centrum Wrocławia.

Scenariusz ćwiczeń zakładał przeszukanie budynku biurowego uszkodzonego w wyniku wybuchu gazu w poszukiwaniu nieznanej ilości osób poszkodowanych, a następnie wykonanie dostępu, udzielenie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i ewakuacji ze strefy niebezpiecznej.

Do przeszukania było 5 pięter. Doświadczone psy ratownicze zostały podzielone na zespoły składające się z przewodników z dwoma psami oraz koordynatorem. Każdy zespół otrzymał piętro do przeszukania. Po zlokalizowaniu osoby poszkodowanej i potwierdzeniu drugim psem jej miejsce pobytu, do działań wchodził zespół, który przygotowywał dojście do osoby zagruzowanej, czyli m.in. wykonywał przebicia w ścianach. Następnie udzielana była jej niezbędna pomoc medyczna i następowała ewakuacja do zewnętrznego Punktu Pomocy Medycznej. W drugiej części ćwiczeń przyszła pora na ćwiczenia dla młodych psów, które dopiero przygotowują się do egzaminów dla psów ratowniczych.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie oraz za wspólne ćwiczenia i mamy nadzieję, że już wkrótce ponownie potrenujemy, gdy rozpocznie się rozbiórka biurowca.