Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2018 r. otrzymaliśmy 26 123,90 zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Przerwane ćwiczenia
Motorola Search Camp zadysponowaniem do poszukiwań zaginionego grzybiarza więcej...
Motorola Search Camp
to już siódma edycja szkoleń dla ratowników z grup poszukiwawczo-ratowniczych z całej Polski więcej...
Współpraca z UP we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy obejmie opieką weterynaryjną psy naszej jednostki. więcej informacji...
A A A

Seminarium z Paulą Gumińską


W połowie lutego specjalnie dla przewodników psów ratowniczych naszej jednostki zorganizowaliśmy seminarium z Paulą Gumińską, którego tematem była zabawa, czyli jedna z podstawowych nagród wykorzystywanych podczas pracy z psem ratowniczym.

Paula zajmuje się głównie pracą psów sportowych, jest zoo-fizjoterapeutą, prowadzi treningi z zakresu motywacji, dogfrisbee i agility. Wbrew pozorom praca psa sportowego i ratowniczego nie różni się tak bardzo, w obu przypadkach potrzebujemy zmotywowanego i aktywnego psa. Podczas seminarium sami się o tym przekonaliśmy.

Ćwiczenia zaproponowane przez Paulę miały na celu skupienie psa na przewodniku, naukę samodzielności, rozwój chęci do zabawy oraz wzrost motywacji do pracy. Paula pokazała nam, jak powinniśmy prawidłowo bawić się z psem, jak wykorzystać nagrody środowiskowe do urozmaicenia treningu ale przede wszystkim zwróciła nam uwagę na to, jak czytać emocje psa. Energia oraz dokładność z jaką pracuje Paula była bardzo inspirująca. Paula zwracała uwagę na najdrobniejsze szczegóły w naszej pracy z psami. Podkreśliła, że jeśli chcesz mieć dobrego psa pracującego nie możesz oddzielać treningu od życia codziennego.

Każdy z przewodników wyniósł z tego seminarium nowe doświadczenia oraz pomysły i wskazówki na dalszą pracę ze swoim psem. Chcemy podziękować Pauli za ogromną dawkę nowej wiedzy i motywacji. Życzymy powodzenia i sukcesów w psich sportach, nie możemy się doczekać kolejnego spotkania!

Wrocław, 17-18 lutego 2018r.