Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2018 r. otrzymaliśmy 26 123,90 zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Stich odnalazła zaginionego
mężczyznę podczas akcji w Błotnicy, 19 września 2017r. więcej informacji...
Speed odnalazł zaginionego
mężczyznę, którego poszukiwaliśmy 28 września 2018r w Dłużcu więcej informacji...
Współpraca z UP we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy obejmie opieką weterynaryjną psy naszej jednostki. więcej informacji...
A A A

Pstrąże - Egzaminy terenowej i gruzowiskowej specjalności psów ratowniczych


Za nami kolejna w tym roku sesja egzaminacyjna dla przewodników i psów ratowniczych, która odbyła się w dniach 12-16 września na Poligonie Pstrąże. Po tych egzaminach naszej jednostce przybyły 2 nowe zespoły specjalności gruzowiskowej klasy I, a 4 zespoły specjalności terenowej przedłużyły uprawnienia o kolejny rok. 5 zespołów zaliczyło swoje pierwsze egzamin klasy 0 specjalności terenowej, a 1 zespół egzamin specjalności gruzowiskowej klasy 0.

Marcin z Grafenem oraz Katarzyna z Diego zaliczyli swoje egzaminy klasy I specjalności gruzowiskowej, dzięki czemu będą mogli uczestniczyć w poszukiwaniu osób poszkodowanych w katastrofach budowlanych. W chwili obecnej nasza jednostka dysponuje 10 takimi zespołami, co stanowi 25% wszystkich tego typu zespołów dostępnych w Polsce, a jednocześnie posiada jedyne na Dolnym Śląsku psy specjalności gruzowiskowej.

Marta z Masterem, Magda z Fridą, Weronika ze Speedem oraz Anna z Knoppixem przedłużyły o kolejny rok uprawnienia do udziału w akcjach poszukiwawczych w terenie. Obecnie w dyspozycji jednostki znajduje się 12 takich zespołów, czyli co 7 zespół ratowniczy tej specjalności w Polsce pochodzi z naszej jednostki.

Paula z Coffee oraz Ironem, Joanna z Raxą oraz Frigg, Grzegorz z Ironem zaliczyli egzaminy specjalności terenowej klasy 0, a Stanisław z Orlenem zaliczył egzamin specjalności gruzowiskowej klasy 0, dzięki czemu podczas kolejnych sesji egzaminacyjnych zespoły będą mogły przystąpić do egzaminu klasy 1, po zaliczeniu które zdobędą możliwość udziału w działaniach ratowniczych.

Wszystkim zespołom gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy powodzenia podczas akcji ratowniczych oraz kolejnych egzaminów.

Fot. K9 Team SGPR Poznań, Marcin Czerwiec