Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2018 r. otrzymaliśmy 26 123,90 zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Stich odnalazła zaginionego
mężczyznę podczas akcji w Błotnicy, 19 września 2017r. więcej informacji...
Speed odnalazł zaginionego
mężczyznę, którego poszukiwaliśmy 28 września 2018r w Dłużcu więcej informacji...
Współpraca z UP we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy obejmie opieką weterynaryjną psy naszej jednostki. więcej informacji...
A A A

Polecamy

To dzieci i młodzież najczęściej udzielają pierwszej pomocy - Gazeta Wrocławska

To dzieci i młodzież najczęściej podejmują się udzielania pierwszej pomocy. Potwierdzają to lekarze i ratownicy medyczni, którzy po wezwaniu dojeżdżają na miejsce wypadku.

Ci młodzi ludzie przechodzili w szkołach kurs udzielania pierwszej pomocy. To pokazuje, że uczestnictwo w takich szkoleniach jest koniecznością. Bezpłatnie organizuje je m.in. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, realizując program "Ratujemy i uczymy ratować". Zamieszczona obok tablica w ramach programu trafia do szkół.

Rozmowa z Katarzyną Grzelak, instruktorem Pokojowego Patrolu, koordynatorem Grupy Południe w programie "Ratujemy i uczymy ratować" WOŚP.

21 grudnia 2010, Gazeta Wrocławska

Reportaż "Na ratunek" Marcina Matysiuka

Są numery telefonów, od których może zależeć nasze życie: 997- policja, 998 - straż pożarna, 999 - pogotowie ratunkowe. Są też ludzie, którzy tego nie rozumieją. Wybierają trzy ratunkowe cyfry, aby zrobić dowcip, obrazić, zapytać o nieistotne sprawy.

Prezentujemy słodko-gorzki reportaż o dzwoniących i odbierających połączenia alarmowe. Udowadniamy, że głupota i nieodpowiedzialność mogą stworzyć niebezpieczną mieszankę.

14 stycznia 2009, 23:00, Radio Białystok

Reportaż "Zawał" Ewy Szkurłat-Adamskiej

Mija druga rocznica zawalenia się katowickiej hali MTK. Zginęło wówczas 66 osób, głównie hodowcy i miłośnicy gołębi.

Bohater reportażu Pan Zbigniew jest ostatnim żywym uratowanym spod gruzów katowickiej hali. Zaraz po zawale, leżąc pod gruzami, zadzwonił do żony, która była na nartach. Żona zadzwoniła na numer 112. Zgłoszenie odebrali strażacy z Nowego Sącza, którzy jeszcze nie wiedzieli o wypadku. Nawiązali kontakt telefoniczny z zasypanym i pomogli go uratować.

29 stycznia 2008, 18.15 Wtorek, Program 3 Polskiego Radia

  • Psy ratownicze w Norwegii

    Norweskie Psy Ratownicze – psy terenowe, gruzowiskowe, lawinowe, tropiące. Rozmaite warunki środowiskowe, różne techniki pracy węchowej, zmienne sposoby oznaczania... i tylko jeden pies. Możliwe?

    Kwestie z tym związane wyjaśni Paula Rzewuska - przewodnik psa ratowniczego, która mieszka obecnie w Norwegii, w cyklu reportaży.