Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2017r. otrzymaliśmy 25 169,7zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Tolek odnalazł zaginioną kobietę
podczas akcji ratowniczej w Rzeszówku, w nocy 13 na 14 sierpnia 2016r. więcej informacji...
Zespół na quadzie odnalazł
zaginionego 19-lata w nocy z 17 na 18 sierpnia 2016r. Pomoc przyszła w ostatniej chwili więcej informacji...
Pies ratowniczy ORLEN
Projekt OSP JRS, PKN ORLEN SA oraz Fundacji ORLEN – DAR SERCA więcej informacji...
A A A

Podsumowanie roku egzaminacyjnego 2017

W dniach 16-20 października 2017 w Nowym Sączu w Wydziale Szkolenia Specjalistycznych Grup Ratowniczych Szkoły Aspirantow PSP w Krakowie odbyły się ostatnie egzaminy zespołów poszukiwawczo-ratowniczych z psami.

Zdane w 2017 roku egzaminy potwierdziły gotowość naszych zespołów do udziału w akcjach ratowniczych. To ważny moment i konieczność formalna, jednak nie koniec ciężkiej pracy zespołu, który ciągle musi podnosić swoje umiejętności, kwalifikacje i trenować na wypadek wszelkich ewentualność i scenariuszy.

W czasie organizowanych w tym roku egzaminów aż 13 zespołów z naszej Jednostki zdało egzaminy terenowe klasy 1, a 5 egzaminy gruzowiskowe, dzięki czemu nasza jednostka dysponuje w tej chwili 9 zespołami specjalności gruzowiskowej klasy 1.

Gratulujemy wszystkim przewodnikom - ich ciężka i sumienna praca przynosi efekty.

Dziękujemy wszystkim instruktorom i kolegom z innych grup, dzięki którym możemy się ciągle uczyć i rozwijać. Wymiana doświadczeń to dla nas największa wartość w pracy ratowniczej.

Największe podziękowania należą się jednak pozorantom, którzy cierpliwie i sumiennie, bez względu na porę dnia, roku czy pogodę, pomagają nam przygotować się do działań - bez Was nie byłoby nas!
Autor:Admin