Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2018 r. otrzymaliśmy 26 123,90 zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Stich odnalazła zaginionego
mężczyznę podczas akcji w Błotnicy, 19 września 2017r. więcej informacji...
Speed odnalazł zaginionego
mężczyznę, którego poszukiwaliśmy 28 września 2018r w Dłużcu więcej informacji...
Współpraca z UP we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy obejmie opieką weterynaryjną psy naszej jednostki. więcej informacji...
A A A

Podsumowanie roku 2017

Koniec roku skłania do refleksji i podsumowania działalności naszej Jednostki.

 

Łącznie 29 ratowników z psami brało udział w 30 poszukiwaniach, z czego 3 to katastrofy budowlane. 2 z poszukiwań terenowych prowadzonych przez nas w tym roku zakończyło się odnalezieniem żywej osoby poszukiwanej przez zespół z psem. Od kolejnych 10 zdarzeń zostaliśmy odwołani w trakcie mobilizacji.

 

2017 rok kończymy z 11 psami z uprawnieniami do udziału w akcjach terenowych klasy 1 oraz z 8 specjalizacjami gruzowiskowymi klasy 1. Następnych 16 psów pozostaje w trakcie szkolenia i przygotowania do egzaminów.

 

Braliśmy udział w ponad 50 pokazach, treningach, manewrach, szkoleniach zewnętrznych i ponad 200 treningach wewnętrznych.

 

Dołączyło do nas 6 nowych ratowników. Jedna z naszych przewodniczek ukończyła kurs przewodników w Wydział Szkolenia Specjalistycznych Grup Ratowniczych Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Jedna osoba rozpoczęła staż na egzaminatora zespołów ratowniczych oraz wzięła udział w warsztatach unifikujacych dla egzaminatorów i instruktorów. Dwie osoby natomiast wzięły udział w testach mentalnych i przydatności do ratownictwa w WSSGR w Nowym Sączu. Jeden z naszych ratowników ukończył kurs dowódcy, a 8 osób podeszło do recertyfikacji kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

 

Ten rok to również intensywna zbiórka pieniędzy na dokończenie naszego pojazdu ratowniczego. Wsparły nas samorządy, instytucje, firmy, organizacje i osoby prywatne. I to właśnie te momenty bezinteresownego wsparcia budują w nas dalszą chęć pracy i starań oraz utwierdzają w przekonaniu, że warto pracować :) DZIĘKUJEMY!

 

Dziękujemy wszystkim pozorantom, którzy pomogli nam w treningach i manewrach w tym roku. Dziękujemy każdemu, kto umożliwił nam realizację jakiegoś pomysłu i projektu. Dziękujemy ratownikom z innych grup za spotkania na ćwiczeniach, treningach, manewrach i egzaminach. Dziękujemy służbom za współpracę w czasie działań.

 

Do zobaczenia w 2018 :)

Autor:Admin