Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2018 r. otrzymaliśmy 26 123,90 zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Stich odnalazła zaginionego
mężczyznę podczas akcji w Błotnicy, 19 września 2017r. więcej informacji...
Speed odnalazł zaginionego
mężczyznę, którego poszukiwaliśmy 28 września 2018r w Dłużcu więcej informacji...
Współpraca z UP we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy obejmie opieką weterynaryjną psy naszej jednostki. więcej informacji...
A A A

Otrzymaliśmy agregat prądotwórczy od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej przekazała Naszej jednostce jednofazowy agregat prądotwórczy FOGO FH 3541. Sprzęt został zakupiony w ramach akcji STOP POWODZIOM, którą Fundacja WOŚP przeprowadziła 4 lipca 2010 r. Zebrano wówczas 2.644.507,34 złotych i za te pieniądze kupiono sprzęt dla 575 Ochotniczych Straży Pożarnych. Trafił on przede wszystkim do tych miejsc, które zmagały się w tym roku z powodzią lub które mieszczą się na terenach zagrożonych powodziami w przyszłości.

W ramach akcji STOP POWODZIOM fundacja zakupiła:

  • 100 motopomp WT 40
  • 200 motopomp pływających "Posejdon"
  • 130 agregatów prądotwórczych 1-fazowych FH 3541 firmy Fogo
  • 15 agregatów prądotwórczych 3-fazowych ECT 7000P firmy Honda
  • 130 motopomp do wody zanieczyszczonej KTH 80X


Fundacja WOŚP obdarowała tymi urządzeniami strażaków-ochotników, dla których to zajęcie jest pasją, którzy na co dzień zajmują się wieloma innymi rzeczami, a na dźwięk syreny w ich jednostkach – rzucają co mają w rękach i biegną do swoich remiz. Najczęściej to oni są pierwszymi ratownikami, którzy docierają do miejsc gdzie ktoś potrzebuje pomocy. Na drodze, w przypadku pożarów, a także przy klęsce powodzi – to strażacy-ochotnicy stanowią pierwszy front walki o życie i zdrowie ludzi i o ich dobytek. W swoje zadania angażują się z poświęceniem, często wiele ryzykując, a to przecież wolontariusze, ochotnicy, nie jest to dla nich w żadnym razie działalność zawodowa, zarobkowa.

W maju Nasza jednostka uczestniczyła w działaniach ratowniczych związanych z powodzią we Wrocławiu. W sierpniu zostaliśmy zadysponowani do Bogatyni, gdzie na skutek wylania rzeki Miedzianki zawaleniu bądź uszkodzeniu uległo kilkanaście budynków. Ze względu na brak możliwości podjęcia skutecznych działań Nasi strażacy pomagali mieszkańcom Zgorzelca zagrożonym zalaniem po tym jak przerwana została zapora na rzece Witka.

Dziękujemy Fundacji WOŚP za okazane zaufanie, agregat będziemy wykorzystywali podczas akcj poszukiwawczych oraz ćwiczeń i szkoleń, a w razie potrzeby będziemy gotowi nieść pomoc poszkodowanym przez powódź.

Więcej informacji na stronach:
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej
tvn24.pl - Orkiestra wygrała strażakom motopompy
Fogo FH 3541