Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2017r. otrzymaliśmy 25 169,70 zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Stich odnalazła zaginionego
mężczyznę podczas akcji w Błotnicy, 19 września 2017r. więcej informacji...
Speed odnalazł zaginionego
mężczyznę, którego poszukiwaliśmy 28 września 2018r w Dłużcu więcej informacji...
Współpraca z UP we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy obejmie opieką weterynaryjną psy naszej jednostki. więcej informacji...
A A A

Search Camp 2017

Search Camp to seria szkoleń organizowanych od 2012 roku przez naszą Jednostkę dla ochotniczych grup poszukiwawczo-ratowniczych podczas, których poruszano tematykę związaną z planowaniem akcji poszukiwawczo – ratowniczych, taktyki prowadzenia poszukiwań osób zaginionych, dowodzenia, koordynowania i organizacji działań poszukiwawczo-ratowniczych w terenie oraz na gruzowiskach oraz triage’u w działaniach ratowniczych.

W dotychczasowych 5. edycjach uczestniczyło 277 ratowników wraz ze 124 psami z całej Polski. Szkolenie było dla uczestników nieodpłatne, na co pozwoliło dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Fundacji Orlen - DAR SERCA.

Jest nam niezmiernie przykro poinformować, że w tym roku nie udało się uzyskać dofinansowania ze źródeł zewnętrznych, co sprawiło, że w tym roku nie przygotujemy dla Was zadań i atrakcji oraz że nie spotkamy się wszyscy na terenie Dolnego Śląska.

Wierzmy jednak, że w przyszłym roku uda nam się znaleźć finanse i spotkać z Wami z nowymi pomysłami i pełni energii do organizacji. Do zobaczenia!