Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2017r. otrzymaliśmy 25 169,7zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Tolek odnalazł zaginioną kobietę
podczas akcji ratowniczej w Rzeszówku, w nocy 13 na 14 sierpnia 2016r. więcej informacji...
Zespół na quadzie odnalazł
zaginionego 19-lata w nocy z 17 na 18 sierpnia 2016r. Pomoc przyszła w ostatniej chwili więcej informacji...
Pies ratowniczy ORLEN
Projekt OSP JRS, PKN ORLEN SA oraz Fundacji ORLEN – DAR SERCA więcej informacji...
A A A

ORLEN Search Camp 2017

ORLEN Search Camp to seria szkoleń organizowanych od 2012 roku przez naszą Jednostkę dla ochotniczych grup poszukiwawczo-ratowniczych podczas, których poruszano tematykę związaną z planowaniem akcji poszukiwawczo – ratowniczych, taktyki prowadzenia poszukiwań osób zaginionych, dowodzenia, koordynowania i organizacji działań poszukiwawczo-ratowniczych w terenie oraz na gruzowiskach oraz triage’u w działaniach ratowniczych.

W dotychczasowych 5. edycjach uczestniczyło 277 ratowników wraz ze 124 psami z całej Polski. Szkolenie było dla uczestników nieodpłatne, na co pozwoliło dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Fundacji Orlen DAR SERCA.

W 2017 pomimo usilnych starań z naszej strony straciliśmy częściowo finansowanie, co uniemożliwiło nam organizację kolejnej edycji szkolenia. Jest nam niezmiernie przykro poinformować, że w tym roku nie przygotujemy dla Was zadań i atrakcji oraz że nie spotkamy się wszyscy na terenie Dolnego Śląska.

Wierzmy jednak, że w przyszłym roku uda nam się znaleźć finanse i spotkać z Wami z nowymi pomysłami i pełni energii do organizacji. Do zobaczenia!
Autor:Admin