Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2018 r. otrzymaliśmy 26 123,90 zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Stich odnalazła zaginionego
mężczyznę podczas akcji w Błotnicy, 19 września 2017r. więcej informacji...
Speed odnalazł zaginionego
mężczyznę, którego poszukiwaliśmy 28 września 2018r w Dłużcu więcej informacji...
Współpraca z UP we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy obejmie opieką weterynaryjną psy naszej jednostki. więcej informacji...
A A A

Opieka weterynaryjna dzięki Uniwerstytetowi Przyrodniczemu we Wrocławiu


23 stycznia 2018 stał się jednym z ważniejszych dni w historii naszej jednostki, o godzinie 11:00 w gmachu Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu doszło do podpisania umowy pomiędzy służbami ratowniczymi wykorzystującymi psy na Dolnym Śląsku, a władzami Uczelni. Na mocy porozumienia, nasze psy, razem z psami Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Dolnośląskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zostały objęte opieką weterynarzy pracujących w murach Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu


Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego prof. Tadeusz Trziszka (4P) po podpisaniu pięcioletniego porozumienia z przedstawicielami GOPR, WOPR i OSP, 23 bm. na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Fot. PAP/Maciej Kulczyński 23.01.2018

Każdy z psów ratowniczych, który dozna kontuzji, wypadku, urazu lub zachoruje, będzie mógł liczyć na szybką i najlepszą pomoc, z wykorzystaniem każdego dostępnego sprzętu. To dzień, w którym wreszcie nasi przewodnicy nie muszą bać się o konsekwencje niebezpiecznej pracy swoich psów oraz zastanawiać się, co stanie się w razie wypadku.

To dla nas niewyobrażalne wsparcie, którego opisać słowami nie potrafimy. Dobrze czuć takie zaplecze w postaci największych fachowców w dziedzinie weterynarii w Województwie. Dziękujemy za poczucie bezpieczeństwa!

Podpisane porozumienie jest efektem starań i pracy jednej z naszych przewodniczek - dziękujemy za czas poświęcony temu projektowi!

Więcej informacji: