Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2018 r. otrzymaliśmy 26 123,90 zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Stich odnalazła zaginionego
mężczyznę podczas akcji w Błotnicy, 19 września 2017r. więcej informacji...
Speed odnalazł zaginionego
mężczyznę, którego poszukiwaliśmy 28 września 2018r w Dłużcu więcej informacji...
Współpraca z UP we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy obejmie opieką weterynaryjną psy naszej jednostki. więcej informacji...
A A A

Odebraliśmy samochód pod zabudowę nowego auta dla psów ratowniczych.


Udało się! Dziewięć miesięcy intensywnego zbierania środków na największy w historii projekt realizowany przez OSP JRS we Wrocławiu pozwoliło nam dzisiaj odebrać kluczyki do nowego fiata ducato. Nie był to łatwy czas. Poza ratowniczą codziennością: akcjami, szkoleniami czy udziałem w ćwiczeniach przede wszystkim intensywnie szukaliśmy ludzi, którzy nam zaufają i przekażą środki finansowe na zakup nowego auta specjalistycznego do przewozu strażaków i psów ratowniczych. Nie mielibyśmy na to szans, gdyby nie wsparcie wielu osób prywatnych, firm oraz instytucji. Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom.Na nasz apel odpowiedziało wiele osób. Pieniądze zbieraliśmy korzystając z finansowania społecznego za pośrednictwem portalu Pomagam.pl​. Nasi przyjaciele z Fundacji PSI Ratownicy​ zorganizowali na Facebooku bazarek, na którym można było licytować przedmioty (m.in. książki, biżuterię i psie akcesoria) lub usługi (szkolenia z psami, kolacje czy np. mycie okien) ofiarowane przez ludzi dobrego serca oraz firmy. Sklep internetowy Psygoda​ zorganizował kiermasz psich towarów, z którego dochód został przekazany na nasz projekt. Alpha Spirit​ Polska przygotowała ofertę specjalną, z której 50% dochodu przeznaczyła na zakup tego samochodu. Przychodnia weterynaryjna GRYF​ przez 6 tygodni leczyła zęby zwierzakom i przekazywała 10% wartości usługi, by nas wesprzeć. Otrzymaliśmy też wiele darowizn bezpośrednio na nasz rachunek bankowy.

W zbiórkę włączyło się kilkanaście firm oraz instytucji, które przekazały nam darowizny. Wśród nich znalazły się między innymi:


Dziękujemy także Generali Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. za objęcie samochodu polisą OC/AC/NNW/Assistance.

Szczególne podziękowania należą się Zarządowi Województwa Dolnośląskiego, a w zwłaszcza pani Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Ewie Mańkowskiej oraz pani Dyrektor Wydziału Obronności i Bezpieczeństwa UMWD Agnieszce Sokołowskiej za okazane wsparcie i nieocenioną pomoc. Dzięki zaangażowaniu Gminy Wrocław, a przede wszystkim Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego pana Stanisława Kosiarczyka wkrótce otrzymamy środki, które pozwolą na rozpoczęcie prac przy zabudowie.

Dziękujemy także funkcjonariuszom Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej i Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu za pomoc merytoryczną i wsparcie w kontaktach z Komendą Główną PSP.

Niestety konieczność zwrotu dotacji sprawiła, że w tym roku nie uda się nam w pełni zrealizować naszych planów. Dzięki otrzymanej pomocy i zebranym środkom mamy jednak najważniejszy i jednocześnie najdroższy element. Kupiliśmy podwozie typu furgon, które zostanie docelowo zabudowane umożliwiając transport 9 strażaków wraz z 6 psami ratowniczymi w komfortowych warunkach niezależnie od pory roku i pogody. Dofinansowanie z Gminy Wrocław pozwoli rozpocząć pierwsze prace jeszcze w tym miesiącu. Zostaną zamontowane dodatkowe fotele oraz wstawione okna. Aby wykończyć pojazd i wyposażyć tak, jak byśmy tego chcieli, potrzebujemy jeszcze około 50 000 zł. Mamy nadzieję, że kwotę tę uda się zebrać w nowym roku, tak by 4 maja, w Dzień Strażaka, wprowadzić do podziału bojowego nowy samochód ratowniczy.

Dlatego nadal gorąco prosimy o wsparcie. W dalszym ciągu będziemy zbierać pieniądze za pośrednictwem portalu https://pomagam.pl/autodlapsow . Można również przekazać darowiznę bezpośrednio na nasze konto bankowe 30 1050 1083 1000 0022 9337 6071, wpisując jako tytuł przelewu DAROWIZNA. Zgodnie z obowiązującym prawem taką darowiznę można odliczyć od dochodu podczas rozliczania się z fiskusem, zmniejszając w ten sposób kwotę należnego podatku.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie. Będziemy Was informować na bieżąco o postępach prac. Wkrótce opublikujemy też pełne sprawozdanie z wykorzystania środków zebranych na zakup pojazdu.

Nasz projekt wsparli m.in:


Darczyńcy za pośrednictwem portalu Pomagam.pl