Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2016r. otrzymaliśmy 22 995,76zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Tolek odnalazł zaginioną kobietę
podczas akcji ratowniczej w Rzeszówku, w nocy 13 na 14 sierpnia 2016r. więcej informacji...
Zespół na quadzie odnalazł
zaginionego 19-lata w nocy z 17 na 18 sierpnia 2016r. Pomoc przyszła w ostatniej chwili więcej informacji...
Pies ratowniczy ORLEN
Projekt OSP JRS, PKN ORLEN SA oraz Fundacji ORLEN – DAR SERCA więcej informacji...
A A A

Międzynarodowy Dzień Pamięci Osób Zaginionych - 30 sierpnia 2017

30 sierpnia to dla wielu ludzi dzień jak każdy inny i w zasadzie nic w tym dziwnego. Jednakże są tacy, dla których to dzień szczególny, bowiem jest to Międzynarodowy Dzień Pamięci Osób Zaginionych.

Zaginięcie jednej osoby to każdorazowo dramat i niepokój wielu osób – zaginionego, jego rodziny oraz przyjaciół. Zaginięcie jednej osoby to za każdym razem mobilizacja wielu jednostek służb mundurowych, by jak najszybciej podjąć działania mające na celu odnalezienie zaginionego.

Nie zawsze się udaje. Jeden człowiek, to jedna historia. Czasem los sprawia, że historie pozostają bez zakończeń, czasem zakończenia są bardzo smutne. Na szczęście wielokrotnie możemy wspominać szczęśliwy finał poszukiwań – ulga w oczach zaginionego, szczęście w oczach jego najbliższych. To ostatnie to dla nas ogromna radość, motywacja do bycia w ciągłej gotowości i wyjazdów o każdej porze dnia i nocy.

W tym szczególnym dniu chcielibyśmy powiedzieć, że pamiętamy. Pamiętamy o wszystkich szczęśliwych zakończeniach poszukiwań, o wszystkich zaginionych, których losów wciąż nie znamy, pamiętamy o wszystkich, do których dotarliśmy za późno.

I miejmy świadomość, że … każdy może kiedyś zgubić drogę do domu…
Autor:Admin