Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2018 r. otrzymaliśmy 26 123,90 zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Stich odnalazła zaginionego
mężczyznę podczas akcji w Błotnicy, 19 września 2017r. więcej informacji...
Speed odnalazł zaginionego
mężczyznę, którego poszukiwaliśmy 28 września 2018r w Dłużcu więcej informacji...
Współpraca z UP we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy obejmie opieką weterynaryjną psy naszej jednostki. więcej informacji...
A A A

Międzynarodowy Dzień Pamięci Osób Zaginionych - 30 sierpnia 2017

30 sierpnia to dla wielu ludzi dzień jak każdy inny i w zasadzie nic w tym dziwnego. Jednakże są tacy, dla których to dzień szczególny, bowiem jest to Międzynarodowy Dzień Pamięci Osób Zaginionych.

Zaginięcie jednej osoby to każdorazowo dramat i niepokój wielu osób – zaginionego, jego rodziny oraz przyjaciół. Zaginięcie jednej osoby to za każdym razem mobilizacja wielu jednostek służb mundurowych, by jak najszybciej podjąć działania mające na celu odnalezienie zaginionego.

Nie zawsze się udaje. Jeden człowiek, to jedna historia. Czasem los sprawia, że historie pozostają bez zakończeń, czasem zakończenia są bardzo smutne. Na szczęście wielokrotnie możemy wspominać szczęśliwy finał poszukiwań – ulga w oczach zaginionego, szczęście w oczach jego najbliższych. To ostatnie to dla nas ogromna radość, motywacja do bycia w ciągłej gotowości i wyjazdów o każdej porze dnia i nocy.

W tym szczególnym dniu chcielibyśmy powiedzieć, że pamiętamy. Pamiętamy o wszystkich szczęśliwych zakończeniach poszukiwań, o wszystkich zaginionych, których losów wciąż nie znamy, pamiętamy o wszystkich, do których dotarliśmy za późno.

I miejmy świadomość, że … każdy może kiedyś zgubić drogę do domu…