Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2016r. otrzymaliśmy 22 995,76zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Tolek odnalazł zaginioną kobietę
podczas akcji ratowniczej w Rzeszówku, w nocy 13 na 14 sierpnia 2016r. więcej informacji...
Zespół na quadzie odnalazł
zaginionego 19-lata w nocy z 17 na 18 sierpnia 2016r. Pomoc przyszła w ostatniej chwili więcej informacji...
Pies ratowniczy ORLEN
Projekt OSP JRS, PKN ORLEN SA oraz Fundacji ORLEN – DAR SERCA więcej informacji...
A A A

Media o nas

 • Express powiat wrocławski - Nieśli pomoc podczas ćwiczeń

  2010-05-11 09:37
  Strażacy ochotnicy z dwóch wrocławskich specjalistycznych jednostek ćwiczyli wspólnie nad Zalewem Bajkał w Kamieńcu Wrocławskim. Okazją do wspólnych działań było otwarcie sezonu wodnego przez płetwonurków z OSP ORW "Zorba", którzy po zimowej przerwie zwodowali swoją łódź ratowniczą.
 • brzeg24.net - Poszukiwania zaginionej osoby

  2010-04-28 22:53
  Od rana policjanci z Komedy Powiatowej Policji w Brzegu poszukują zaginionej osoby.
  - Od rana prowadzimy działania, szukamy zaginionej osoby. Na chwile obecną więcej informacji udzielić nie mogę - powiedział zastępca komendanta KPP w Brzeg - nadkom. Jan Minosora.
  Akcją dowodzi Komendant Komisariatu Policji w Grodkowie.
  Na miejscu pracuje OSP JRS z psami ratowniczymi oraz kilkunastu policjantów. - napisał Michał Dróbka w portalu brzeg24.net
 • 24Opole.pl - Psy z Suchego Boru będą ratować ludzi.

  2010-03-29 18:27
  W Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchym Borze utworzono sekcję poszukiwawczo-ratowniczą. Karat i Tequila to dwa pierwsze labradory, które ze swoimi przewodnikami rozpoczynają szkolenia.
  Szkolenia opolskich przewodników prowadzić będzie Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego z Wrocławia, największa na Dolnym Śląsku jednostka dysponująca psami ratowniczymi. - napisał serwis 24Opole.pl
 • tuwroclaw.com - NPI 043 - Pies na służbie

  2010-03-25 23:58
  Niezależny Program Informacyjny portalu tuwroclaw.com zajął się tematyką wykorzystania psów przez służby zajmującę się bezpieczeństwem i ratownictwem we Wrocławiu.
  Nasza jednosta opowiedziała o pracy jaką wykonują psy ratownicze, policja opowiedziała a psach patrolowych-tropiących, a WOPR o swoich psach ratowniczych.
  Jaką rolę odgrywa pies w służbach ratowniczych i policyjnych? Jak wygląda ich trening? - na te pytania odpowiada materiał NPI.
 • Gazeta Wrocławska - Kogo uratuje PIT?

  2010-03-08 09:41
  Organizacje pozarządowe zaczęły walkę o 1 proc. naszego podatku. Do końca kwietnia musimy zdecydować, komu przekazać pieniądze. Organizacje pożytku publicznego (OPP) zbierają głównie na chorych i niepełnosprawnych, ale nie tylko. [...] Z 1 proc. szkoli psy Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego OSP we Wrocławiu. Na całym Dolnym Śląsku nie ma innej z taką liczbą czworonożnych ratowników.
 • Wrocławskie media o ateststacji - wiosna 2010

  2010-02-22 10:01
  Jasper, Ergi, Uma, Norway, Cyprys, Jadźka, dwa Goliaty oraz ich przewodnicy pozytywnie przeszli poszukiwawczą próbę terenową przed egzaminem państwowym. Przygotowania obserwowali przedstawiciele Telewizji Polskiej, Wrocławskiej Fabryki Prasowej i Gazety Wrocławskiej. Zapraszamy do przeczytania i obejrzenia ich relacji.