Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2018 r. otrzymaliśmy 26 123,90 zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Stich odnalazła zaginionego
mężczyznę podczas akcji w Błotnicy, 19 września 2017r. więcej informacji...
Speed odnalazł zaginionego
mężczyznę, którego poszukiwaliśmy 28 września 2018r w Dłużcu więcej informacji...
Współpraca z UP we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy obejmie opieką weterynaryjną psy naszej jednostki. więcej informacji...
A A A

Media o nas

 • tuwroclaw.com - Ćwiczenia psów ratowniczych OSP JRS we Wrocławiu.

  2011-03-03 21:48
  Szybkość i skuteczność psów sprawia, że w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych są one niezastąpione. 8 hektarów pies ratowniczy przeszukuje w około 30 minut, 10 osób potrzebuje nawet 3 godzin by wykonać to samo zadanie. Zapraszamy od obejrzenia materiału portalu http://www.tuwroclaw.com, który odwiedził nas podczas ćwiczeń.
 • Przegląd Pożarniczy 9/2010 - Bogatynia pod wodą

  2010-10-30 13:01
  Podczas gdy w większości powiatów sytuacja meteorologiczna stabilizowała się, w rejonie Bogatyni cały czas trwała walka z żywiołem. Przepływająca przez miasto Miedzianka podzieliła je na dwie części. Szybkość nurtu i wysokość wody uniemożliwiały korzystanie z mostów. Na ewakuację oczekiwały setki osób - pisze Andrzej Fischer z KW PSP we Wrocławiu.
 • 4event.tv - Reportaż z Ride'n'roll 2010

  2010-06-18 19:42
  Zapraszamy do obejrzenia reportażu z szóstej edycji Ride 'n' Roll American Cars & Music Festival podczas, kótrej prezentowali się nasi ratownicy i ich prsy ratownicze.

  Materiał filmowy: TU KLIKNIJ
 • Chwila dla Ciebie - Dzik nie pokonał mojej suni!

  2010-05-16 20:28
  Andrzej Bojarczyk z Chwili dla Ciebie rozmawiał z Katarzyną Jakubowską Naszą przewodniczką i Jadźką jej psem ratowniczym. Serdecznie zapraszamy do przeczytania wywiadu.
 • Express powiat wrocławski - Nieśli pomoc podczas ćwiczeń

  2010-05-11 09:37
  Strażacy ochotnicy z dwóch wrocławskich specjalistycznych jednostek ćwiczyli wspólnie nad Zalewem Bajkał w Kamieńcu Wrocławskim. Okazją do wspólnych działań było otwarcie sezonu wodnego przez płetwonurków z OSP ORW "Zorba", którzy po zimowej przerwie zwodowali swoją łódź ratowniczą.
 • brzeg24.net - Poszukiwania zaginionej osoby

  2010-04-28 22:53
  Od rana policjanci z Komedy Powiatowej Policji w Brzegu poszukują zaginionej osoby.
  - Od rana prowadzimy działania, szukamy zaginionej osoby. Na chwile obecną więcej informacji udzielić nie mogę - powiedział zastępca komendanta KPP w Brzeg - nadkom. Jan Minosora.
  Akcją dowodzi Komendant Komisariatu Policji w Grodkowie.
  Na miejscu pracuje OSP JRS z psami ratowniczymi oraz kilkunastu policjantów. - napisał Michał Dróbka w portalu brzeg24.net
 • 24Opole.pl - Psy z Suchego Boru będą ratować ludzi.

  2010-03-29 18:27
  W Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchym Borze utworzono sekcję poszukiwawczo-ratowniczą. Karat i Tequila to dwa pierwsze labradory, które ze swoimi przewodnikami rozpoczynają szkolenia.
  Szkolenia opolskich przewodników prowadzić będzie Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego z Wrocławia, największa na Dolnym Śląsku jednostka dysponująca psami ratowniczymi. - napisał serwis 24Opole.pl
 • tuwroclaw.com - NPI 043 - Pies na służbie

  2010-03-25 23:58
  Niezależny Program Informacyjny portalu tuwroclaw.com zajął się tematyką wykorzystania psów przez służby zajmującę się bezpieczeństwem i ratownictwem we Wrocławiu.
  Nasza jednosta opowiedziała o pracy jaką wykonują psy ratownicze, policja opowiedziała a psach patrolowych-tropiących, a WOPR o swoich psach ratowniczych.
  Jaką rolę odgrywa pies w służbach ratowniczych i policyjnych? Jak wygląda ich trening? - na te pytania odpowiada materiał NPI.