Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2018 r. otrzymaliśmy 26 123,90 zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Stich odnalazła zaginionego
mężczyznę podczas akcji w Błotnicy, 19 września 2017r. więcej informacji...
Speed odnalazł zaginionego
mężczyznę, którego poszukiwaliśmy 28 września 2018r w Dłużcu więcej informacji...
Współpraca z UP we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy obejmie opieką weterynaryjną psy naszej jednostki. więcej informacji...
A A A

Konferencja Pies na służbie - wybrane aspekty użytkowania i szkolenia psów służbowych


W dniach 29-30 maja 2018 przewodniczki naszej jednostki uczestniczyły w konferencji "Pies na służbie - wybrane aspekty użytkowania i szkolenia psów służbowych", która została zorganizowana w Krakowie przez firmę Royal Canin. W konferencji wzięli udział m. in. przedstawiciele Policji, Straży Granicznej, Służby Celnej, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, GOPR, TOPR. W jednym miejscu spotkały się niemal wszystkie służby, które w swojej pracy wykorzystują psy.

Pierwszy dzień wypełniony został wykładami. Na zaproszenie firmy Royal Canin swoje prelekcje wygłosili specjaliści z Francji, Szwecji oraz z Polski.

Prof. Dominique Grandjean z Francji opowiedział o kluczowych czynnikach wpływających na wydajność psa użytkowego, omówił najnowsze doniesienia na temat wykorzystania zmysłu węchu u psów oraz poruszył bardzo ważne kwestie związane ze stresem i niwelowaniem jego negatywnych skutków w pracy psów służbowych.

Dr Wojciech Hildebrand przeprowadził wykład na temat pierwszej pomocy w nagłych wypadkach u psów pracujących. Omówił dokładnie kwestie związane z najczęstszymi urazami na jakie narażone są psy oraz jak należy w takich sytuacjach postępować.

Natomiast Birger Larsson ze Szwecji przedstawił szwedzkie testy mentalne, na podstawie których dobierane są psy do dalszej pracy służbowej.

Drugiego dnia odbyło się zwiedzanie fabryki karmy w Niepołomicach.

Bardzo dziękujemy firmie Royal Canin za zaproszenie do udziału w konferencji. Wszystkie wykłady były dla nas cenną wskazówką do tego, jak jeszcze efektywniej przygotowywać nasze psy do pracy. Dzięki zdobytym informacjom możemy rozwijać i udoskonalać nasz system szkolenia i wykorzystania psów do poszukiwania osób zaginionych. Natomiast spotkanie tak wielu różnych służb w jednym miejscu jest wspaniałą okazją do nawiązania relacji oraz wymiany doświadczeń, dzięki którym możemy rozwijać naszą współpracę i jeszcze skuteczniej działać w realnych akcjach.

Więcej zdjęć: Royal Canin Polska