Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2018 r. otrzymaliśmy 26 123,90 zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Stich odnalazła zaginionego
mężczyznę podczas akcji w Błotnicy, 19 września 2017r. więcej informacji...
Speed odnalazł zaginionego
mężczyznę, którego poszukiwaliśmy 28 września 2018r w Dłużcu więcej informacji...
Współpraca z UP we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy obejmie opieką weterynaryjną psy naszej jednostki. więcej informacji...
A A A

I Manewrach Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych "Twierdza Modlin"

W połowie czerwca braliśmy udział w I Manewrach Grup Poszukiwawczo-Ratowniczych "Twierdza Modlin". Oczywiście w Twierdzy Modlin i jej okolicach.

Zajęcia z zakresu organizacji ratownictwa medycznego, KPP, obsługi sprzętu mechanicznego, nawigacji, węzłów, ratownictwa wysokościowego, noktowizorów i kamer termowizyjnych, czy szkolenia psów ratowniczych były przygotowane z dużym zaangażowaniem i rozmachem. Dni (i noce) ćwiczeń pozwoliły nam doskonalić wiele aspektów związanych z naszymi działaniami w rozbiciu na poszczególne, bardzo szczegółowe zadania jak i w połączeniu podczas działań ratowniczych przy zdarzeniu masowym, czy pozorowanej akcji poszukiwawczej. Dzięki temu każdy miał okazje sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności praktyczne. Mieliśmy również okazję współpracować z członkami innych grup ratowniczych i w ten sposób uczyć się wzajemnie lub wypracowywać nowe metody rozwiązania problemów.

W pamięć zapadną nam noclegi w pomieszczeniach Twierdzy Modlin, dobra organizacja zajęć i ich profesjonalne przygotowanie, jak również ogromne ilości komarów, które bezskutecznie próbowały pokrzyżować nam szyki.

Dziękujemy kolegom i koleżankom z Sekcji Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP-RW Modlin oraz wszystkim, którzy wnieśli wkład w zorganizowanie tych udanych manewrów.

http://wakcji.elamed.pl/material[37188]