Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2017r. otrzymaliśmy 25 169,70 zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Stich odnalazła zaginionego mężczyznę
podczas akcji w Błotnicy, 19 września 2017r. więcej informacji...
Zespół na quadzie odnalazł
zaginionego 19-lata w nocy z 17 na 18 sierpnia 2016r. Pomoc przyszła w ostatniej chwili więcej informacji...
Współpraca z UP we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy obejmie opieką weterynaryjną psy naszej jednostki. więcej informacji...
A A A

Ćwiczenia i szkolenia

Ćwiczenia i szkolenia specjalistyczne, w których udział brali ratownicy Naszej jednostki.
 • Ćwiczenia z policjantami z Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji

  2013-04-21 22:00
  Nasza jednostka wspólnie z Dolnośląska Grupą Poszukiwawczą Ratowniczą OSP Siechnice, Grupą Ratownictwa Specjalistycznego OSP Wisznia Mała oraz Grupą Ratownictwa Medycznego PCK Wrocław, przeprowadziła wspólne ćwiczenia, w których udział wzięli policjanci z Centrum Poszukiwania Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji.
 • XV Manewry ratownicze ABC

  2013-04-19 20:00
  Strażacy OSP JRS przez 3 dni doskonalili umiejętności z zakresu udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy podczas XV Manewrów Medycznych ABC zorganizowanych przez Komendę Miejską PSP w Jeleniej Górze i Grupę Ratownictwa Specjalistycznego OSP w Jeleniej Górze.
 • Szkolenie weekendowe - Las Rędziński

  2013-03-10 20:00
  Drugi weekend marca ratownicy naszej jednostki spędzili w Lesie Rędzińskim gdzie przewodnicy pod okiem Krzysztofa Szymańskiego, doskonalili pracę z psem ratowniczym, a pozostali ratownicy doskonalili umiejętności wykorzystania urządzeń nawigacji satelitarnej, map oraz poruszania się w lesie.
 • Szkolenie gruzińskich ratowników w ramach projektu „Bezpiecznie w Gruzji"

  2012-11-27 19:00
  Strażacy Naszej jednostki, na zaproszenie Komendy Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu, przeprowadzili szkolenie dla przedstawicieli gruzińskich służb ratowniczych w ramach projektu „Bezpiecznie w Gruzji”. Projekt ten realizowany jest w ramach programu „Polska pomoc rozwojowa 2012” przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP oraz Fundację Cultura Mentis.
 • Szkolenie z zakresu topografii oraz systemu globalnej lokalizacji satelitarnej GPS

  2012-11-16 15:00
  Czterech strażaków Naszej jednostki oraz sześciu strażaków Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej w Wałbrzychu ukończyło Szkolenie z zakresu topografii oraz systemu globalnej lokalizacji satelitarnej (GPS).
 • Wspólne ćwiczenia OSP JRS Wrocław, DGPR OSP Siechnice oraz GRS OSP Wisznia Mała w Lesie Mokrzańskim

  2012-11-03 21:00
  OSP JRS Wrocław, DGPR OSP Siechnice i GRS OSP Wisznia Mała – łącznie 26 ratowników wraz z 8 psami ratowniczymi, wzięły udział we wspólnych ćwiczeniach, których celem było przeprowadzenie pozorowanej akcji poszukiwawczo-ratowniczej na obszarze leśnym o powierzchni 90 ha.
 • Ćwiczenia WIELKA SOWA 2012

  2012-10-05 22:00
  Zastęp OSP JRS wraz z trzema psami wziął udział w jednym z epizodów ćwiczeń WIELKA SOWA 2012, które odbyły się w Górach Sowich na styku trzech powiatów: wałbrzyskiego, dzierżoniowskiego i kłodzkiego. W epizodzie rozgrywanym w Sztolniach Walimskich ratownicy naszej jednostki wraz z psami przeszukali wnętrze sztolni w poszukiwaniu osób uwięzionych oraz teren trudnodostępny wokół w poszukiwaniu osób, którym udało uciec się z zasypanej sztolni.
 • 1. Powiatowe Manewry Poszukiwawczo-Ratownicze - Pierwoszów

  2012-09-15 22:00
  Cztery zespoły ratownicze z psami oraz 2 ratowników OSP JRS Wrocław wzięło udział w 1. Powiatowych Manewrach Poszukiwawczo-Ratowniczych zorganizowanych przez KP PSP Trzebnica i OSP Wisznia Mała. Manewry miały na celu zapoznanie strażaków ze specyfiką pracy psów ratowniczych podczas akcji poszukiwania zaginionych w terenie otwartym trudnodostępnym.