Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2018 r. otrzymaliśmy 26 123,90 zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Stich odnalazła zaginionego
mężczyznę podczas akcji w Błotnicy, 19 września 2017r. więcej informacji...
Speed odnalazł zaginionego
mężczyznę, którego poszukiwaliśmy 28 września 2018r w Dłużcu więcej informacji...
Współpraca z UP we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy obejmie opieką weterynaryjną psy naszej jednostki. więcej informacji...
A A A

Ćwiczenia i szkolenia

Ćwiczenia i szkolenia specjalistyczne, w których udział brali ratownicy Naszej jednostki.
 • Trening gruzowiskowy na wyburzonych silosach Port Popowice

  2018-12-22 21:20
  Przedświąteczną sobotę można spędzić na przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia - porządkach, lepieniu uszek, pieczeniu ciast, przygotowywaniu potraw, ale można też spędzić przygotowując się do niesienia pomocy osobom poszkodowanym w katastrofach budowlanych.
 • Treningi gruzowiskowe na Fadromie

  2018-10-11 20:00
  Kilka ostatnich treningów nasza jednostka zorganizowała w centrum Wrocławia, na rozległym terenie dawnej Fabryki Maszyn Budowlanych Bumar-Fadroma, która właśnie jest wyburzana. Żal byłoby nie skorzystać z możliwości przeprowadzenia ćwiczeń na takim gruzowisku z naszymi czworonożnymi ratownikami.
 • Szkolenie z zakresu topografii oraz systemu globalnej lokalizacji satelitarnej

  2018-10-08 18:00
  Dwóch strażaków naszej jednostki ukończyło szkolenie z zakresu topografii oraz systemu globalnej lokalizacji satelitarnej (GPS), a zajęcia w których udział wzięli m.in. ratownicy SGPR Wałbrzych, SGPR Wrocław i Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Wałbrzych prowadził ratownik OSP JRS we Wrocławiu.
 • Deszczowe szkolenie z Jiřím Ščučką

  2018-07-12 20:00
  12 lipca, br., w deszczowy lipcowy dzień grupa członków naszej jednostki wybrała się pod Pragę na smażony ser z hranolkamy, a przy okazji poćwiczyć pod okiem Jiříego Ščučki. Było jak zawsze efektywnie, odkrywczo i wesoło. Dla takiej wiedzy i w takim towarzystwie warto pokonać każdy dystans:)
 • Trening OSP JRS Wrocław i GPR OSP Orzech w Kaletach

  2018-06-24 20:00
  Gruzy zawalonych budynków są jednym z najtrudniejszych środowisk w treningu psów ratowniczych. Ich trudność polega zarówno na tym iż często są bardzo wymagające dla psów jak i dla pozorantów wcielających się w rolę zaginionych, ale także dlatego, że dobre gruzy zazwyczaj ciężko znaleźć. Dlatego gdy nadarza się okazja treningu w ciekawym miejscu nie wahamy się pojechać nawet do sąsiedniego województwa. Taki też trening miał miejsce w niedzielę 24 czerwca wspólnie z Grupą Poszukiwawczo-Ratownicza z Psami OSP Orzech.
 • Konferencja Pies na służbie - wybrane aspekty użytkowania i szkolenia psów służbowych

  2018-05-30 22:58
  W dniach 29-30 maja 2018 przewodniczki naszej jednostki uczestniczyły w konferencji "Pies na służbie - wybrane aspekty użytkowania i szkolenia psów służbowych", która została zorganizowana w Krakowie przez firmę Royal Canin. W konferencji wzięli udział m. in. przedstawiciele Policji, Straży Granicznej, Służby Celnej, Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, GOPR, TOPR. W jednym miejscu spotkały się niemal wszystkie służby, które w swojej pracy wykorzystują psy.
 • Szwedzkie Testy Mentalne z Birgerem Larssonem

  2018-05-26 20:00
  26 maja 2018 r. przedstawicielka naszej jednostki wzięła udział w szkoleniu organizowanym przez zaprzyjaźnioną GPR OSP z Gdańska. Szkolenie dotyczyło Testów Mentalnych dla psów użytkowych i prowadzone było przez niekwestionowany autorytet w dziedzinie szkolenia psów ratowniczych, szwedzkiego instruktora Birgera Larssona, przy współudziale naszych krajowych specjalistów.
 • Ćwiczenia gruzowiskowe SGPR "Łódź" i zespołów poszukiwawczych KSRG - Żagań 5/18

  2018-05-22 21:00
  Na zaproszenie Marcina Płoticy - Dowódcy SGPR Łódź, przedstawiciele naszej jednostki uczestniczyli w ćwiczeniach gruzowiskowych SGPR "Łódź" i zespołów poszukiwawczych KSRG - Żagań 5/18.
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 20 Następna »