Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2017r. otrzymaliśmy 25 169,70 zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Stich odnalazła zaginionego
mężczyznę podczas akcji w Błotnicy, 19 września 2017r. więcej informacji...
Speed odnalazł zaginionego
mężczyznę, którego poszukiwaliśmy 28 września 2018r w Dłużcu więcej informacji...
Współpraca z UP we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy obejmie opieką weterynaryjną psy naszej jednostki. więcej informacji...
A A A

9 września 2017r. - Luboszów - Poszukiwania zaginionego mężczyzny

9 września 2017 około godziny 6:00 rano zostaliśmy zadysponowani do poszukiwań terenowych 71-letniego mężczyzny, w lasach pod Luboszowem (powiat bolesławiecki).

Poszukiwania zakończyliśmy ok. godziny 16:30. Nasz 8 osobowy zastęp z 5 psami ratowniczymi specjalności terenowej współpracował z 30 policjantami, 23 strażakami OSP i PSP, żołnierzami z 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie, oraz Służbą Leśną. Wspólnie przeszukaliśmy blisko 1500 ha terenów leśnych i trudno dostępnych. Na wyznaczonym terenie nie stwierdzono obecności osoby zaginionej.

W trakcie trwania poszukiwań Policja otrzymała kolejne zgłoszenie o zaginięciu grzybiarza. Istniała szansa konieczności przerzucenia części sił na drugie poszukiwania oraz mobilizacji kolejnych zespołów. Na szczęści osoba została odnaleziona w ciągu godziny.

Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w akcji. Choć nasze działania zostały przez Policję zakończone - poszukiwania wciąż trwają. Gdyby ktoś zauważył w tamtych okolicach starszego pana ubranego w komplet moro, z niebieskim rowerem górskim, proszony jest o reakcje i telefon na numer alarmowy 997.

Zwracamy uwagę, by wychodząc na eskapadę w poszukiwaniu grzybów, nawet w grupie, nie zapomnieć o telefonie komórkowym. Każdemu może zdarzyć się chwilowy brak orientacji w terenie i zgubienie drogi powrotnej do auta lub domu.

ATUALIZACJA: Poszukiwany odnalazł się w miejscu swego urodzenia, ok 50 km w stronę Wrocławia od miejsca naszych poszukiwań. Cieszymy się ogromnie, że kolejne poszukiwania zakończyły się szczęśliwie.