Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2018 r. otrzymaliśmy 26 123,90 zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Przerwane ćwiczenia
Motorola Search Camp zadysponowaniem do poszukiwań zaginionego grzybiarza więcej...
Motorola Search Camp
to już siódma edycja szkoleń dla ratowników z grup poszukiwawczo-ratowniczych z całej Polski więcej...
Współpraca z UP we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy obejmie opieką weterynaryjną psy naszej jednostki. więcej informacji...
A A A

9 listopada - Radostów Górny - Przerwane ćwiczenia

W trakcie porannego wykładu z technik przeszukania terenu podczas zorganizowanego przez naszą jednostkę szkolenie Motorola Search Camp 2019 otrzymaliśmy dyspozycję do wyjazdu na poszukania 80-letniego mieszkańca miejscowości Radostów Górny.

Po konsultacji z uczestnikami szkolenia oraz SK KW we Wrocławiu przerwano szkolenie. Zamiast realizować przygotowane na ten dzień zajęcia praktyczne, mające na celu doskonalenie poznanych technik poszukiwawczych, wyruszyliśmy do realnych poszukiwań. Do działań wyjechało 57 ratowników z 6 psami specjalności terenowej. Na miejscu dołączyliśmy do akcji prowadzonej przez lwówecką Policję.

Około godziny 15 dotarła do nas szczęśliwa informacja o odnalezieniu osoby zaginionej. Nasz ratownik wraz z ratownikiem z policyjnej grupy poszukiwawczo-ratowniczej udali się do remizy lokalnego OSP gdzie został przewieziony odnaleziony, a następnie udzielili mu pierwszej pomocy medycznej. Po przyjeździe karetki pogotowia wyziębiony starszy pan został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego.

Więcej informacji:Autor:Admin