Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2017r. otrzymaliśmy 25 169,7zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Tolek odnalazł zaginioną kobietę
podczas akcji ratowniczej w Rzeszówku, w nocy 13 na 14 sierpnia 2016r. więcej informacji...
Zespół na quadzie odnalazł
zaginionego 19-lata w nocy z 17 na 18 sierpnia 2016r. Pomoc przyszła w ostatniej chwili więcej informacji...
Pies ratowniczy ORLEN
Projekt OSP JRS, PKN ORLEN SA oraz Fundacji ORLEN – DAR SERCA więcej informacji...
A A A

5 maja 2017r. - Miłoszyce - Poszukiwania zaginionej kobiety


Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 85-letniej mieszkanki Miłoszyc (pow. oławski, gm. Jelcz-Laskowice). Kobieta w dobrym stanie po 8 godzinach od zaginięcia została odnaleziona 50 metrów od domu, gdy do niego wracała. Nie udało się w sposób wiarygodny ustalić, jak zaginiona spędziła ostatnie 8 godzin.

O godzinie 23:22 nasza jednostka została zadysponowana do pomocy policji w poszukiwaniach starszej pani cierpiącej na zaniki pamięci. Zaginiona około godziny 18 wyszła z domu w nieznanym kierunku. Gdy poszukiwania prowadzone przez rodzinę nie przynosiły rezultatu o zaginięciu powiadomiona została policja.

Działania poszukiwawcze prowadzone przez policjantów i strażaków skoncentrowane były w okolicy miejsca zamieszkania i miejsca, gdzie zaginiona była widziana przez świadków. Policyjny pies tropiący podjął trop i doprowadził do miejsca, w którym odnaleziony został bukiet z polnych kwiatów, które wg relacji świadków starsza pani zbierała w pobliżu domu.

Działania poszukiwawcze zakończone zostały szczęśliwym finałem o godz. 2:27, kiedy poszukiwana pojawiła się na ścieżce prowadzącej do domu, w miejscu gdzie znajdował się sztab akcji i skoncentrowane były siły uczestniczące w poszukiwaniach. Starsza Pani była zaskoczona zamieszaniem, jakie spowodowało jej zaginięcie.

W asyście członków rodziny, policjantów i ratownika medycznego kobieta została odprowadzona do domu. Po przeprowadzeniu badania nie stwierdzono potrzeby wezwania ZRM, dlatego też kobietę przekazano pod opiekę rodziny z zaleceniem monitorowania stanu zdrowia.

W działaniach poszukiwawczych uczestniczyło 9 strażaków OSP JRS wraz z 3 psami ratowniczymi specjalności terenowej oraz zespół na quadzie ratowniczym, zastęp JRG Jelcz Laskowice oraz OSP Jelcz Laskowice, a także policja z Oławy, Jelcza-Laskowic i Wrocławia.