Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2018 r. otrzymaliśmy 26 123,90 zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Stich odnalazła zaginionego
mężczyznę podczas akcji w Błotnicy, 19 września 2017r. więcej informacji...
Speed odnalazł zaginionego
mężczyznę, którego poszukiwaliśmy 28 września 2018r w Dłużcu więcej informacji...
Współpraca z UP we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy obejmie opieką weterynaryjną psy naszej jednostki. więcej informacji...
A A A

31 marca 2018r. - Książnica - Katastrofa budowlana


W Wielką Sobotę o godz. 9:05 nasza jednostka została zadysponowana do miejscowości Książnica (pow. dzierżoniowski, gm. Dzierżoniów) gdzie zawaleniu uległa ściana szczytowa budynku gospodarczego. Do akcji wyjechało 6 strażaków wraz z 3 psami ratowniczymi specjalności gruzowiskowej. W gotowości do wyjazdu pozostawał drugi zastęp wraz z kolejnymi zespołami.

Po dotarciu na miejsce ustalono, że najprawdopodobniej około godziny 4-5 w nocy doszło do zawalenia jednej ze ścian oraz części stropu budynku gospodarczego znajdującego się w bliskiej odległości od budynku mieszkalnego. Służby ratownicze zostały poinformowane o zdarzeniu o godzinie 8:36.

Zastępy JRG Dzierżoniów oraz OSP Mościsko przystąpiły do przeszukania gruzowiska. Ze względu na uszkodzenia konstrukcji i zwisające elementy zadysponowana została także SGPR Wałbrzych celem zabezpieczenia stwarzającej zagrożenie pozostałej części budynku oraz nasza jednostka.

Po rozpoznaniu podjęto decyzję o odwołaniu gotowości dla drugiego zastępu i przystąpiono do przeszukania gruzowiskach z wykorzystaniem trzech psów ratowniczych. Psy nie oznaczyły obecności osób żywych pod gruzami. Na tym działania naszej jednostki zakończono. Ratownicy SGPR Wałbrzych oraz strażacy z powiatu dzierżoniowskiego kontynuowali stabilizowanie uszkodzonego budynku.

W działaniach udział wzięło 13 zastępów i 42 ratowników:
  • JRG Dzierżoniów
  • OSP Mościsko
  • OSP Tuszyn
  • JRG 1 Wałbrzych (SGPR Wałbrzych)
  • OSP JRS Wrocław

Więcej informacji: