Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2018 r. otrzymaliśmy 26 123,90 zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Stich odnalazła zaginionego
mężczyznę podczas akcji w Błotnicy, 19 września 2017r. więcej informacji...
Speed odnalazł zaginionego
mężczyznę, którego poszukiwaliśmy 28 września 2018r w Dłużcu więcej informacji...
Współpraca z UP we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy obejmie opieką weterynaryjną psy naszej jednostki. więcej informacji...
A A A

28 października 2018r. - Żarów - Poszukiwania zaginionego nastolatka


W niedzielę zostaliśmy zadysponowani do Żarowa (pow. Świdnicki, gm. Żarów) celem wsparcia działań policji w związku z poszukiwaniami 15-letniego chłopca, który w sobotę w godzinach przedpołudniowych wyszedł z psem na spacer, nie wrócił do domu i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Do działań poszukiwawczych wyjechało 6 strażaków wraz z psem ratowniczym specjalności terenowej oraz quadem.

Na miejscu intensywne działania poszukiwawcze prowadziła policja, wolontariusze, strażacy JRG Świdnica, jednostek OSP z terenu powiatu świdnickiego, a także SGPR Wałbrzych i GPR OSP Siechnice. Później do działań dołączyła także GRM PCK Wrocław.

Zespoły z psami oraz patrole piesze przeszukiwały pustostany, miejsca opuszczone, ogródki działkowe i tereny zielone w obrębie miejscowości Żarów. Policja przez cały czas prowadziła działania operacyjne i to one przyczyniły się do odnalezienia chłopca. Około godz. 17:40 otrzymaliśmy informację, że chłopiec, cały i zdrowy przebywa w domu u ojczyma, tym samym działania poszukiwawcze zostały zakończone.