Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2018 r. otrzymaliśmy 26 123,90 zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Stich odnalazła zaginionego
mężczyznę podczas akcji w Błotnicy, 19 września 2017r. więcej informacji...
Speed odnalazł zaginionego
mężczyznę, którego poszukiwaliśmy 28 września 2018r w Dłużcu więcej informacji...
Współpraca z UP we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy obejmie opieką weterynaryjną psy naszej jednostki. więcej informacji...
A A A

27 lipca 2018r. - Wrocław - Poszukiwania zaginionego mężczyzny


Pozytywnie zakończyły się poszukiwania 30-letniego mieszkańca Wrocławia, do których w piątek wieczorem zadysponowana została nasza jednostka. Do działań wyjechało 9 strażaków z dwoma psami ratowniczymi specjalności terenowej oraz quadem.

Mężczyzna w godzinach porannych opuścił miejsce zamieszkania i udał się w nieznanym kierunku. Okoliczności sprawiły, że zaginięcie zostało zakwalifikowane przez policję do kategorii 1. Policjanci podjęli działanie operacyjne i poszukiwawcze zmierzające do odnalezienia zaginionego m.in. z wykorzystaniem łodzi Komisariatu Wodnego.

Na prośbę policji przy wykorzystując psy ratownicze specjalności terenowej, ratowników pieszo oraz zastęp na quadzie spenetrowano tereny zielone wzdłuż rzeki Odry, tereny skwerów i parków, a także ogrody działkowe w pobliżu miejsca zamieszkania zaginionego na terenie osiedla Ołbin. Niestety na wyznaczonym do przeszukania obszarze nie natrafiono na ślad osoby zaginionej i parę minut po północy działania z udziałem naszej jednostki zostały zakończone.

W sobotę, 28 lipca br. rano, patrol policji podejmując interwencję zgłoszoną na numer alarmowy, na wrocławskim osiedlu Zakrzów, stwierdził że jest ona podejmowana w stosunku do osoby zaginionej. Mężczyzna został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego i przewieziony do jednego z wrocławskich szpitali.