Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2018 r. otrzymaliśmy 26 123,90 zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Stich odnalazła zaginionego
mężczyznę podczas akcji w Błotnicy, 19 września 2017r. więcej informacji...
Speed odnalazł zaginionego
mężczyznę, którego poszukiwaliśmy 28 września 2018r w Dłużcu więcej informacji...
Współpraca z UP we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy obejmie opieką weterynaryjną psy naszej jednostki. więcej informacji...
A A A

24. Manewry Ratownicze LODOWIEC


Po kilkuletniej przerwie nasi ratownicy wrócili do Kotliny Jeleniogórskiej i uczestniczyli w 24. Manewrach Ratowniczych LODOWIEC. Cieszy nas, że cały czas zasada manewrów jest taka sama. Ratownicy przyjeżdżają, żeby się uczyć, nikt nie wybiera najgorszego czy najlepszego zespołu. Wszyscy wracają wygrani, z nową wiedzą i doświadczeniami.

Podczas 3-dniowego szkolenia organizatorzy przygotowali 8 zadań. Tematem przewodnim było postępowanie w zdarzeniach podczas okresu zimowego, ze szczególnym uwzględnieniem hipotermii. Ratownicy musieli udzielić Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanym m.in. w wyniku strzelaniny, zatrucia tlenkiem węgla, górskiej wycieczki, wypadku na torze bobslejowo-saneczkowym czy też awantury rodzinnej. Oprócz wiedzy i doświadczeń, organizatorzy pokazali też atrakcje Kotliny Jeleniogórskiej, zadania odbywały się m.in. w Kopalni Podgórze w Kowarach, Karkonoskich Tajemnicach w Karpaczu i na szczycie Szrenicy w Szklarskiej Porębie.

Organizatorem manewrów, które odbyły się w dniach 10-12 stycznia 2018r., były Komenda Miejska PSP w Jeleniej Górze i Grupą Ratownictwa Specjalistycznego OSP w Jeleniej Górze, a udział wzięło w nich 180 ratowników z 45 ekip w tym m.in. dwa zespoły z Czech oraz Grupa Interwencyjna Służby Więziennej z Wrocławia.. Nad stroną merytoryczną czuwało 50 instruktorów wspieranych przez 27 pozorantów – uczniów klas strażackich z IV LO w Wałbrzychu.

Bardzo chcielibyśmy podziękować Pawłowi z OSP Święta Katarzyna, który podczas manewrów wsparł nasz zespół swoją osobą oraz policjantom SPPP w Legnicy za współpracę na zadaniach.

Więcej informacji: