Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2017r. otrzymaliśmy 25 169,7zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Tolek odnalazł zaginioną kobietę
podczas akcji ratowniczej w Rzeszówku, w nocy 13 na 14 sierpnia 2016r. więcej informacji...
Zespół na quadzie odnalazł
zaginionego 19-lata w nocy z 17 na 18 sierpnia 2016r. Pomoc przyszła w ostatniej chwili więcej informacji...
Pies ratowniczy ORLEN
Projekt OSP JRS, PKN ORLEN SA oraz Fundacji ORLEN – DAR SERCA więcej informacji...
A A A

24 lutego 2017r. - Łukaszów - Poszukiwania zaginionej kobiety


Szczęśliwy finał poszukiwań 81-letniej mieszkanki Łukaszowa (pow. złotoryjski, gm. Zagrodno), która ostatniej nocy opuściła miejsca zamieszkania i udała się w nieznanym kierunku. Zaginioną w jednym z okolicznych budynków odnaleźli policjanci.

W nocy z czwartku na piątek około godziny 1:30 zostaliśmy zadysponowani do pomocy w poszukiwaniach zaginionej kobiety, która najprawdopodobniej około godz. 23 opuściła miejsca zamieszkania. Do poszukiwań wyjechało 4 strażaków z dwoma psami ratowniczymi specjalności terenowej i quadem.

Po dojeździe na miejsce i zebraniu informacji na temat zaginionej i okoliczności zaginięcia, tereny trudnodostępne wokół miejsca zamieszkania podzielone zostały na dwa sektory, które przeszukały psy ratownicze. Tereny zabudowane, drogi, drogi polne i pola sprawdzane były przez policjantów, strażaków PSP i OSP.

Po sprawdzeniu miejsc trudnodostępnych o godz. 6:30 podjęto decyzję o zakończeniu poszukiwań z udziałem psów ratowniczych i naszej jednostki. Działania były kontynuowane przez policjantów i strażaków.

Około godz. 8 rano w piwnicy jednego z budynków, do którego w nocy nie było dostępu funkcjonariusze policji odnaleźli zaginioną. Została przekazana pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego i przetransportowana do szpitala.

W działaniach poszukiwawczych uczestniczyło 10 policjantów i 16 strażaków z JRG Złotoryja, Ochotnicza Straż Pożarna w Brochocinie​, OSP Zagrodno​ i OSP JRS Wrocław.