Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2018 r. otrzymaliśmy 26 123,90 zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Stich odnalazła zaginionego
mężczyznę podczas akcji w Błotnicy, 19 września 2017r. więcej informacji...
Speed odnalazł zaginionego
mężczyznę, którego poszukiwaliśmy 28 września 2018r w Dłużcu więcej informacji...
Współpraca z UP we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy obejmie opieką weterynaryjną psy naszej jednostki. więcej informacji...
A A A

24 czerwca 2018r. - Kotliska - Poszukiwania zaginionego mężczyzny


Szczęśliwie zakończyły się, intensywne i zakrojone na szeroką skalę, poszukiwania zaginionego 20-letniego mieszkańca wsi Kotliska (pow. lwówecki, gm. Lwówek Śląski), do których w niedzielę w godzinach wieczornych zadysponowana została nasza jednostka. Do działań poszukiwawczych wyjechało 6 strażaków wraz z dwoma psami ratowniczymi specjalności terenowej oraz quadem.

Ratownicy przeszukali wskazany przez Policja Lwówek Śląski obszar pomiędzy Kotliskami a Niwnicami, w tym także opuszczone budynki. Niestety nocne poszukiwania nie przyniosły pozytywnego rezultatu i na wyznaczonym obszarze nie natrafiono na osobę zaginioną.

Po zakończeniu poszukiwań przez naszą jednostkę policja kontynuowała poszukiwania, do których zadysponowano m.in. Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą OSP Siechnice.

W trakcie poniedziałkowych działań policjant i strażnik leśny otrzymali informację, że zaginiony najprawdopodobniej zbliża się do miejsca zamieszkania, co po chwili potwierdzili. Po sprawdzeniu tożsamości i stanu zdrowia, mężczyznę przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego i rodzinnie.

W działaniach poszukiwawczych zaangażowani zostali wszyscy policjanci z powiatu lwóweckiego, a także miejscowi strażacy PSP i OSP oraz m.in. straż leśna. Zadysponowano także policyjnego psa tropiącego z Wrocławia, a działania wspierał wyszkolony operator drona będący pracownikiem Urzędu Miasta i Gminy Lwówek Śląski.

Dziękujemy za doskonałą współpracę i zaangażowanie wszystkich osób, które przyczyniło się do pozytywnego zakończenia akcji.

Więcej informacji:
- Komenda Powiatowa Policji w w Lwówku Śląskim - Poszukiwania za zaginionym w okolicach Lwówka Śląskiego zakończone szczęśliwym finałem.