Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2017r. otrzymaliśmy 25 169,7zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Tolek odnalazł zaginioną kobietę
podczas akcji ratowniczej w Rzeszówku, w nocy 13 na 14 sierpnia 2016r. więcej informacji...
Zespół na quadzie odnalazł
zaginionego 19-lata w nocy z 17 na 18 sierpnia 2016r. Pomoc przyszła w ostatniej chwili więcej informacji...
Pies ratowniczy ORLEN
Projekt OSP JRS, PKN ORLEN SA oraz Fundacji ORLEN – DAR SERCA więcej informacji...
A A A

23 kwietnia 2017r. - Brożec - Poszukiwania zaginionego mężczyzny


Wczoraj około godz. 12:45, podczas nagrania progrmu Głoś Regionów realizowanego na miejscu katastrofy budowlanej w Świebodzicach, otrzymaliśmy dyspozycję wyjazdu do poszukiwań 41-letniego mężczyzny zaginionego w pobliżu miejscowości Brożec (pow. strzeliński, gm. Strzelin). Ze Świebodzic do akcji niezwłocznie wyjechał 6-osobowy zastęp wraz z 1 psem ratowniczym specjalności terenowej, a we Wrocławiu przygotowania do wyjazdu rozpoczęli ratownicy drugiego 5-osobwego zastępu z 3 psami ratowniczymi oraz quadem.

Po przybyciu na miejsce poszukiwań i zebraniu informacji na temat okoliczności zaginięcia, zespół z psem ratowniczym przystąpił do przeszukania pobliskich zagajników i terenów zadrzewionych. Policjanci oraz strażacy PSP i OSP przeszukiwali pola uprawne i rowy wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 396 pomiędzy zjazdem na Wawrzęcice a miejscowością Brożec.

Około godziny 15:20 otrzymaliśmy informację o odnalezieniu osoby zaginionej około 9 km od miejsca prowadzonych poszukiwań. Niestety finał poszukiwań okazał się tragiczny. Mężczyzna wyskoczył z okna szpitala w Strzelinie. Jego życia nie udało się uratować.

W działaniach poszukiwawczych oprócz naszej jednostki i policji udział wzięli strażacy JRG Strzelin, OSP Wiązów, OSP Brożec oraz OSP Borek Strzeliński.