Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2017r. otrzymaliśmy 25 169,7zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Tolek odnalazł zaginioną kobietę
podczas akcji ratowniczej w Rzeszówku, w nocy 13 na 14 sierpnia 2016r. więcej informacji...
Zespół na quadzie odnalazł
zaginionego 19-lata w nocy z 17 na 18 sierpnia 2016r. Pomoc przyszła w ostatniej chwili więcej informacji...
Pies ratowniczy ORLEN
Projekt OSP JRS, PKN ORLEN SA oraz Fundacji ORLEN – DAR SERCA więcej informacji...
A A A

17 września 2016r. - Wrocław - Poszukiwania zaginionej kobiety


W sobotę około godz. 20 zostaliśmy poproszeni o pomoc w poszukiwaniach 78-letniej kobiety, która około godz. 18 oddaliła się z jednego z oddziałów szpitala im. T. Marciniaka mieszczącego się przy ul. Fieldorfa we Wrocławiu. Stan zdrowia kobiety oraz niska temperatura i intensywne opady deszczu sprawiły, że istniało bezpośrednie zagrożenie dla jej zdrowia. Do działań poszukiwawczych wyjechało 7 strażaków z 2 psami ratowniczymi specjalności terenowej oraz z quadem,

Po dotarciu na miejsce prowadzonych poszukiwań, podczas oczekiwania na dowodzącego akcją policjanta, który miał przekazać szczegółowe informację na temat okoliczności zaginięcia, obszarów sprawdzonych przez policjantów oraz wskazaniu miejsc do przeszukania, otrzymaliśmy informację o odnalezieniu zaginionej, a tym samym o zakończeniu akcji poszukiwawczej.

Starsza pani została odnaleziona przez patrol policji, w terenie leśnym około 1200 metrów od szpitala i 400 metrów od miejsca, w którym była widziana po raz ostatni przez osobę postronnąną. W związku z intensywnymi opadami deszczu kobieta była przemoczona i wyziębiona. Policjanci odwieźli zaginioną do pobliskiego szpitala, gdzie zapewniona została jej opieka medyczna.