Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2017r. otrzymaliśmy 25 169,7zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Tolek odnalazł zaginioną kobietę
podczas akcji ratowniczej w Rzeszówku, w nocy 13 na 14 sierpnia 2016r. więcej informacji...
Zespół na quadzie odnalazł
zaginionego 19-lata w nocy z 17 na 18 sierpnia 2016r. Pomoc przyszła w ostatniej chwili więcej informacji...
Pies ratowniczy ORLEN
Projekt OSP JRS, PKN ORLEN SA oraz Fundacji ORLEN – DAR SERCA więcej informacji...
A A A

17 stycznia 2017r. - Krzyżanowice - Poszukiwania zaginionego mężczyzny


Tragicznie zakończyły się poszukiwania 64-letniego mieszkańca Krzyżanowic (pow. trzebnicki, gm. Wisznia Mała). Strażacy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowej odnaleźli jego ciało w rzece Widawie pod lodem.

W ostatnią niedzielę w godzinach rannych, mężczyzna wyszedł z domu wraz z psem na spacer. Gdy nie wracał przez dłuższy czas rodzina rozpoczęła poszukiwania na własną rękę, a następnie powiadomiła policję, która rozpoczęła działania poszukiwawcze, które następnie kontynuowane były z udziałem SGRWN Wrocław-1 i SGRWN Legnica w poniedziałek.

We wtorek, do działań zadysponowane zostały ponownie obie SGRWN, zastępy z JRG Trzebnica oraz nasza jednostka. Ze względu na ustalenia policji podjęto decyzję o wyjeździe zastępu ratowników wraz z quadem, a także 3 przewodników z psami ratowniczymi specjalności terenowej, którzy mieli pozostać na miejscu akcji w odwodzie do dyspozycji dowodzącego poszukiwaniami.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, przystąpiono do sprawdzenia okolicznego terenu przy użyciu dwóch quadów OSP JRS Wrocław i JRG Trzebnica, a także sprawdzeniu terenów trudnodostępnych przy użyciu psów ratowniczych.

W trakcie prowadzonych działań poszukiwawczych ratownicy SGRWN Wrocław-1 z pontonu, zauważyli ciało osoby znajdujące się pod wodą. Zostało one wydobyte na brzeg, a następnie na polecenie policji, przy wykorzystaniu quada wraz z przyczepą ratowniczą naszej jednostki, zostało przetransportowane we wskazane miejsce.

Na tym działania z udziałem grup specjalistycznych zostały zakończone.