Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2018 r. otrzymaliśmy 26 123,90 zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Stich odnalazła zaginionego
mężczyznę podczas akcji w Błotnicy, 19 września 2017r. więcej informacji...
Speed odnalazł zaginionego
mężczyznę, którego poszukiwaliśmy 28 września 2018r w Dłużcu więcej informacji...
Współpraca z UP we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy obejmie opieką weterynaryjną psy naszej jednostki. więcej informacji...
A A A

17 sierpnia 2016r. - Lwówek Śląski - Poszukiwania zaginionego mężczyzny


Szczęśliwy finał poszukiwań 19-letniego mężczyzny w Lwówku Śląskim. Zaginiony został odnaleziony po niespełna 30 minutach poszukiwań, przez zespół na quadzie. W środę około godz. 20:30 zostaliśmy zadysponowaniu na prośbę Policji do pomocy w poszukiwaniach młodego mężczyzny. Do poszukiwań wyjechało 9 strażaków z 3 psami ratowniczymi specjalności terenowej oraz quadem.

Informacje na temat okoliczności zaginięcia, pozwalały przypuszczać, że zaginiony może podjąć kolejną w ostatnim czasie próbę samobójczą. Na podstawie uzyskanych informacji w tym m.in. miejsca ostatniego logowania telefonu wyznaczono obszar do przeszukania. Teren podzielono na sektory, na które skierowane strażaków z psami ratowniczymi, zespół na quadzie, a także policjantów i strażaków JRG Lwówek Śląski.

Po niespełna 30 minutach poszukiwań zespół na quadzie w składzie Łukasz i Witek, odnalazł zaginionego. Chłopak znajdował się w wiacie na obszarze zaplanowanym do przeszukania przez zespół z psem. Niestety jeden z przyjętych scenariuszy potwierdził się. Mężczyzna dokonał samookaleczenia. Na szczęście nie uszkodził tętnic. Ratownicy natychmiast przystąpili do udzielania Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, po chwili dołączył do nich nasz lekarz. Przy wsparciu strażaków JRG Lwówek Śląski poszkodowany został ewakuowany, na noszach typu deska do drogi asfaltowej, gdzie przekazano go Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przewiózł poszkodowanego do szpitala.

W akcji uczestniczyło 11 policjantów, 9 strażaków z 3 psami ratowniczymi OSP JRS we Wrocławiu oraz 4 strażaków JRG Lwówek Śląski.

Dzięki szybko podjętym działaniom poszukiwawczym przez Policję i szybkiej decyzji o zadysponowaniu naszej jednostki do działań udało się uratować życie młodego mężczyzny.

Dziękujemy Panu Pawłowi Rańdzie Radnemu Rady Miejskiej Wrocławia za pomoc w pozyskaniu quada do naszej jednostki.