Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2018 r. otrzymaliśmy 26 123,90 zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Stich odnalazła zaginionego
mężczyznę podczas akcji w Błotnicy, 19 września 2017r. więcej informacji...
Speed odnalazł zaginionego
mężczyznę, którego poszukiwaliśmy 28 września 2018r w Dłużcu więcej informacji...
Współpraca z UP we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy obejmie opieką weterynaryjną psy naszej jednostki. więcej informacji...
A A A

16 lipca 2018r. - Minkowice Oławskie - Poszukiwania zaginionego mężczyzny


Szczęśliwym finałem zakończyły się poszukiwania 80-letniego mieszkańca Minkowic Oławskich (pow. oławski, gm. Jelcz-Laskowice), który w poniedziałek około godziny 14 opuścił miejsce zamieszkania i udał się w nieznanym kierunku. Po intensywnych poszukiwaniach prowadzonych przez całą noc, we wtorek w godzinach porannych został odnaleziony przez strażaków i policjantów. Zaginiony był wychłodzony i trafił pod opiekę medyczną.

W poniedziałek parę minut przed północą nasze jednostka została zadysponowana do wsparcia poszukiwań w powiedzie oławskim. Do działań wyjechało 5 strażaków raz z psem ratowniczym specjalności terenowej oraz quadem. Po przybyciu na miejsce zdarzenia wytypowano sektory do przeszukania przy pomocy psa ratowniczego oraz quada, a także przez strażaków i policjantów.

Prowadzone do godz 4 działania nie przyniosły rezultatu w związki z tym zostały zawieszone, by po paru godzinach o świcie je wznowić. Po kilku godzinach mężczyzna został odnaleziony, a następnie przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego.