Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2018 r. otrzymaliśmy 26 123,90 zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Stich odnalazła zaginionego
mężczyznę podczas akcji w Błotnicy, 19 września 2017r. więcej informacji...
Speed odnalazł zaginionego
mężczyznę, którego poszukiwaliśmy 28 września 2018r w Dłużcu więcej informacji...
Współpraca z UP we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy obejmie opieką weterynaryjną psy naszej jednostki. więcej informacji...
A A A

15 marca 2018r. - Solna - Poszukiwania zaginionego mężczyny


Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 26-letniego mieszkańca wsi Solna (gm. Kobierzyce, pow. wrocławski), którego zaginięcie zostało zgłoszone policji w czwartek rano przez rodzinę.

O godz 12:30, nasza jednostka została zadysponowana do pomocy policji w poszukiwaniach mężczyzny, który około godziny 5 rano opuścił miejsce zamieszkania i udał się w nieznanym kierunku. Do działań poszukiwawczych wyjechało 4 strażaków wraz z psem specjalności terenowej oraz quadem.

Funkcjonariusze policji, przed przybyciem zastępu naszej jednostki, prowadzili intensywne poszukiwania m.in przy wykorzystaniu psa tropiącego i śmigłowca. Niestety działania te nie przyniosły pozytywnego efektu.

Po przeprowadzeniu rozpoznania i wywiadu z rodziną, wspólnie z policją wyznaczono kolejne obszary do przeszukania przez zespół z psem ratowniczym, zespół na quadzie oraz funkcjonariuszy policji.

Około godziny 17:15 jeden patroli policji odnalazł zaginionego mężczyznę i przewiózł do miejsca w którym zlokalizowanych był sztab akcji poszukiwawczej.

Mężczyzna posiadał rany, w związku z tym lekarz będący w obsadzie naszego zastępu, udzielił pomocy medycznej przy wykorzystaniu zestawu PSP R1, a następnie odnaleziony został przekazany pod opieką policji do czasu przybycia ZRM.

W działaniach poszukiwawczych oprócz naszej jednostki uczestniczyło 31 policjantów, w tym także przewodnik z psem tropiącym oraz załoga policyjnego śmigłowca. Dziękujemy wszystkim za doskonałą współpracę.