Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2017r. otrzymaliśmy 25 169,70 zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Stich odnalazła zaginionego mężczyznę
podczas akcji w Błotnicy, 19 września 2017r. więcej informacji...
Zespół na quadzie odnalazł
zaginionego 19-lata w nocy z 17 na 18 sierpnia 2016r. Pomoc przyszła w ostatniej chwili więcej informacji...
Współpraca z UP we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy obejmie opieką weterynaryjną psy naszej jednostki. więcej informacji...
A A A

15 czerwca 2017r. - Raków - Poszukiwania zaginionego mężczyzny


W czwartek około godziny 18:30 nasza jednostka została zadysponowana do miejscowości Raków (pow. wrocławski, gm. Długołęka) w celu pomocy policji w poszukiwaniach 44-letniego mężczyzny. Do akcji wyjechało 8 strażaków wraz z 4 psami ratowniczymi specjalności terenowej oraz quadem.

Zaginiony opuścił miejsce zamieszkania 13 czerwca i nie nawiązał później kontaktu z rodziną. Jego samochód został odnaleziony przez osoby postronne w kompleksie leśnym w pobliżu miejscowości Raków. Po dojeździe nie miejsce gdzie prowadzone były poszukiwania, otrzymaliśmy informację, że przed chwilą zaginiony mężczyzna został odnaleziony cały i zdrowy przez patrol policji. Tym samym działania poszukiwawcze zostały zakończone.

Do tej akcji poszukiwawczej po raz pierwszy ratownicy wyjechali nowym samochodem ratowniczym, którego zakup możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Gminy Wrocław, Samorządu Województwa Dolnośląskiego, firm, instytucji oraz niezliczonej liczby osób prywatnych.

Cały czas poszukujemy sponsorów, którzy dzięki wsparciu finansowym umożliwią zakończyć prace na zabudową oraz zakupem niezbędnego wyposażenie. Wierzymy, że cel ten uda się osiągnąć do końca tego roku.