Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2017r. otrzymaliśmy 25 169,7zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Tolek odnalazł zaginioną kobietę
podczas akcji ratowniczej w Rzeszówku, w nocy 13 na 14 sierpnia 2016r. więcej informacji...
Zespół na quadzie odnalazł
zaginionego 19-lata w nocy z 17 na 18 sierpnia 2016r. Pomoc przyszła w ostatniej chwili więcej informacji...
Pies ratowniczy ORLEN
Projekt OSP JRS, PKN ORLEN SA oraz Fundacji ORLEN – DAR SERCA więcej informacji...
A A A

13 sierpnia 2016r. - Rzeszówek - Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionej kobiety


Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 38-letniej mieszkanki wsi Rzeszówek (pow. złotoryjski, gm. Świerzawa. Parę minut przed godziną 5 rano zaginioną odnalazł zespół Magda z Tolkiem oraz Staszek. W chwili odnalezienia zaginiona była przytomna, ale wyziębiona. Została ewakuowana do miejsca zamieszkania, a następnie przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Zaginiona opuściła miejsce zamieszkania około godz. 13, gdy nie wracała przez dłuższy czas rodzina rozpoczęła poszukiwania na własną rękę, a gdy te nie przyniosły pozytywnego efektu zgłosili zaginięcie na Policji.

Złotoryjska policji zwróciła się do naszej jednostki o pomoc w poszukiwaniach o godz. 23:30, do akcji wyjechały dwa zastępy w sile 11 strażaków wraz 5 psami ratowniczymi oraz quadem. Jednocześnie z dysponowanych naszej jednostki, do poszukiwań ruszyło zostało 14 strażaków z JRG Złotoryja, OSP Świerzawa i OSP Rzeszówek, a także 11 policjantów.

Po dotarciu na miejsce prowadzonych poszukiwań nieprzeszukany do tej pory obszar podzielona na sektory, na które skierowano zespoły z psami ratowniczymi oraz quada. Po 1,5 godzinie osoba zaginiona została odnaleziona przez jeden z zespołów. Na miejsce natychmiast skierowano quada z zestawem PSP R1.

Na szczęście stan poszkodowanej był dobry. Zapewniono wsparcie psychiczne oraz zastosowano termoizolację przy pomocy koca ratunkowego, a następnie ewakuowano poszkodowaną do miejsca zamieszkania, gdzie przekazano ją Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po badaniu ratownicy podjęli decyzję o pozostawieniu osoby zaginionej pod opieką rodziny.

Szczęśliwy finał poszukiwań to zasługa wszystkich zaangażowanych w poszukiwania osoby zaginionej tj. policjantów, strażaków miejscowych jednostek oraz naszej jednostki psów ratowniczych, na który złożyła się m.in. szybka decyzja o głoszeniu zapotrzebowania na grupę z psami ratowniczymi. Była to trzecia akcja na terenie powiatu złotoryjskiego, do której w tym roku była dysponowana nasza jednostka.