Strażacy OSP JRS dziękują za 1%.
Dzięki państwu w 2018 r. otrzymaliśmy 26 123,90 zł. Dziękujemy za okazane zaufanie. informacje...
Stich odnalazła zaginionego
mężczyznę podczas akcji w Błotnicy, 19 września 2017r. więcej informacji...
Speed odnalazł zaginionego
mężczyznę, którego poszukiwaliśmy 28 września 2018r w Dłużcu więcej informacji...
Współpraca z UP we Wrocławiu
Uniwersytet Przyrodniczy obejmie opieką weterynaryjną psy naszej jednostki. więcej informacji...
A A A

11 lipca 2018r. - Grodnica - Poszukiwania zaginionego mężczyzny


W środę w południe Nasza jednostka została zadysponowana do miejscowości Grodnica (pow. lubański, gm. Olszyna) do wsparcia poszukiwań 70-letniego mieszkańca tej miejscowości. Do działań poszukiwawczych wyjechało 4 strażaków wraz z 1 psem ratowniczym specjalności terenowej. Mężczyzna opuścił miejsce zamieszkania w poniedziałek 9 lipca w godzinach porannych i na rowerze wspólnie ze swoim psem udał się w nieznanym kierunku, nie wracając na noc do miejsca zamieszkania.

Po przyjęciu zgłoszenia od rodziny, policja rozpoczęła zakrojone na szeroką skalę poszukiwania, w których uczestniczyli policjanci, strażacy OSP i PSP. Do akcji wykorzystano m.in. policyjny śmigłowiec oraz strażackiego quada.

Ratownicy naszej jednostki podzielenie na dwa zespoły przeszukali teren trudnodostępny pomiędzy miejscowościami Kościelniki i Grodnica. Niestety na wyznaczonym do przeszukania obszarze nie odnaleziono zaginionego mężczyzny ani jego psa.

W nocy, 15 lipca starszy mężczyzna został znaleziony w Krzewiu Wielkim, (około 13km od miejsca zamieszkania), siedział samotnie na przystanku autobusowym. Zaginiony po konsultacji medycznej wrócił do domu, do swoich bliskich.

Więcej informacji:
- KPP Lubań - Poszukiwania zakończone szczęśliwym finałem